Kategori Afrika

Suriye'de tahliye sırası Madaya ve Zebadani'de

Şam'da Esed rejimi ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatmasındaki Madaya ve Zebadani'den tahliyelerin başlaması bekleniyor.

Devamini Oku ›


Esed rejiminin Halep'teki 'varil bombalı' saldırısında aynı aileden 7 kişi öldü

Suriye rejiminin Halep'te, muhaliflerin kontrolündeki bölgeye düzenlediği "varil bombalı" saldırıda aynı aileden 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Devamini Oku ›


Erdoğan: Güçlerinin yetmediği yerde ihanet şebekelerini harekete geçiriyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buldukları her fırsatta önümüzü kesmeye, ayağımıza çelme takmaya çalışıyorlar. Kendi güçlerinin yetmediği yerde çevremizdeki ve içimizdeki ihanet şebekelerini harekete geçiriyorlar."…

Devamini Oku ›


Halep'te yerleşim yerine hava saldırısı: 16 ölü, 25 yaralı

Suriye ordusuna ait savaş uçağının Halep'te muhaliflerin kontrolündeki sivil yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 16 sivil öldü, 25 kişi de yaralandı.

Devamini Oku ›


Gazze'ye yardımları ulaştıracak 'Lady Leyla' yola çıkmaya hazır

Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak yardım malzemelerinin gemiye yüklenmesi çalışmalarında sona gelindi.

Devamini Oku ›


'Peşmerge Musul'un yüzde 40'ını geri almayı başardı'

IKBY Başkanlık Sözcüsü Sabah, "Peşmerge, uluslararası koalisyon güçlerinin desteğiyle Musul ilinin yüzde 40'ını geri almayı başardı." dedi.

Devamini Oku ›


Osmanlı mimarisini ABD'ye taşıyan cami

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi açılışını yapacağı Amerika Diyanet Merkezi, çifte minareli camisi ve külliye hüviyetindeki yapısıyla klasik Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini ABD'ye taşıyor.

Devamini Oku ›


Sudan ile BM arasında 'çocuk asker' anlaşması

Sudan hükümeti ile Birlemiş Milletler çatışma bölgelerinde çocukların asker olarak silah altına alınmalarını engellemek için proje imzaladı.

Devamini Oku ›


Filistinlilerin dramını beyaz perdeye aktardı

BM'nin Cenevre ofisinde yıllarca muhabirlik yapan Filistinli Emtiaz Diab, Filistin'de yaşanan dram ve özgürlükleri ellerinden alınan Filistinliler hakkında film hazırladı.

Devamini Oku ›