Kategori Ekonomi

Arap Türk İş adamları Geleneksel Artiad İftarında buluştu

Arap asıllı bir grup Türk İşadamı tarafından 2014 yılında kurulmuş, Türkiye ve Yurtdışında ticari itibarı olan, Arap ülkelerinden yatırımcı ve işadamlarının ilgilerini çeken ve referans noktası haline gelebilecek,…

Devamini Oku ›


Kuyumcuların gözü BDDK'da

BDDK'nın kredi kartında taksit miktarını artırma yönündeki çalışması, son yıllarda altın fiyatlarının yüksek seyretmesi nedeniyle satışları azalan kuyumcuları sevindirdi.

Devamini Oku ›


Çocuklar '15 Temmuz gazileri'ne 'kağıttan madalya' taktı

Devlet koruması altında büyüyen çocuklar, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminde yaralanan ve hastanede tedavi görenleri ziyaret ederek, kağıttan yaptıkları madalyaları taktı.

Devamini Oku ›


Altın kazandırmaya devam ediyor

Bayram tatili öncesinde bugün 125 liranın üzerindeki seyrini sürdüren altının gramı, ons fiyatındaki yükselişe paralel kazançlarını devam ettirerek saat 09.40 itibarıyla 125,54 liradan işlem görüyor.

Devamini Oku ›


AB ile yeni fasıl açıldı

Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerinde "Mali ve Bütçesel Hükümler"başlıklı 33'üncü fasıl açıldı. Böylece katılım müzakerelerinde açılan fasıl sayısı 16'ya ulaştı.

Devamini Oku ›


BDDK Başkanı Akben: Bankaların altın satması yeni değil

BDDK Başkanı Akben, "Bankaların altın satması yeni değil. Bu konudaki Yönetmelik zaten daha önce çıkmıştı." dedi.

Devamini Oku ›


Yeni para piyasası 'heyecanla' bekleniyor

SPYD Yönetim Kurulu Başkanı Ünver, Borsa İstanbul bünyesinde oluşturulacak yeni para piyasasını heyecanla beklediklerini belirterek, "Bununla daha güvenli bir borç-alacak ilişkisi ile nitelikli ve uzun vadeli borçlanma…

Devamini Oku ›


Yeni para piyasası kuruluyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul bünyesinde 6 ay içerisinde yeni teminatlı organize para piyasası oluşturacaklarını, gerekli altyapı çalışmalarını başlattıklarını bildirdi.

Devamini Oku ›


Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul 100 endeksi, güne yüzde 0,20 yükselişle 72.497,47 puandan başladı.

Devamini Oku ›