Kategori Magazin-Medya

'Reis' filminin fragmanı yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu edinen, yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği "Reis" adlı filmin fragmanı yayınlandı.

Devamini Oku ›


Şarkıcı Lara Fabian'dan Türkiye'ye destek

EXPO 2016 Antalya'da konser verecek Belçikalı şarkıcı Lara Fabian, sosyal medyada yaptığı paylaşımla FETÖ'nün darbe girişimine karşı "Türkiye'nin yanındayım" mesajı verdi.

Devamini Oku ›


Oyuncu Wilma Elles: Türkiye'yi dünyaya anlatmaya devam edeceğim

Alman sinema ve dizi oyuncusu Wilma Elles, Türkiye'nin zor günler atlattığını belirterek, "Türkiye'yi ve onun güzelliklerini bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğim." dedi.

Devamini Oku ›


Gladyatörler kentinde bin 500 yıllık kilise tabanı bulundu

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan ve "gladyatörler kenti" olarak bilinen Stratonikeia Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında bin 500 yıl öncesine ait mermer kilise tabanı bulundu.

Devamini Oku ›


Sinemada yerli, yabancıya 'fark attı'

Türkiye'de geçen yıl gösterilen her bir film için ortalama seyirci sayısı bin 163 olarak belirlendi. İzleyici sayısı yabancı yapımlarda 922, yerli yapımlarda ise bin 473 oldu.

Devamini Oku ›


Sanatını 'taştan' çıkarıyor

Denizli'de emekli öğretmen Hüseyin Çoban, havanda dövdüğü renkli taşları sabırla işleyerek ilginç manzara ve portreler yapıyor.

Devamini Oku ›


Bolu'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Bolu kent merkezinde ilkbahar yaşanırken, Gölcük Tabiat Parkı'nda kış mevsimi etkisini göstermeye devam ediyor.

Devamini Oku ›


Azerbaycanlı yönetmen İsmailov vefat etti

Azerbaycanlı yönetmen, senarist, tiyatrocu Prof. Dr. Tevfik İsmailov'un cenazesi, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de toprağa verildi.

Devamini Oku ›


Başbakan Başmüşaviri Özkan: Batı çok kültürlülük konusunda sınıfta kaldı

İslam Kültür Sanat Platformu Genel Sekreteri ve Başbakan Başmüşaviri Özkan, "İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda Batı'da insanlara aşılanmak istenen 'İslam korkusu', 'Müslüman düşmanlığı',…

Devamini Oku ›