Kategori Magazin-Medya

Bakan Ramazanoğlu: Çocuk istismarına en ağır ceza verilmeli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, çocuk istismarına ilişkin, "Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi ve asla bir daha topluma çıkmamaları." dedi.

Devamini Oku ›


Türk yönetmenin filmi Fransa adına Altın Küre adayı

Yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang" filmi, Fransa adına Altın Küre'ye aday gösterildi.

Devamini Oku ›


Bu hafta 6 film vizyona girecek

Dilek Keser ile Ulaş Güneş Kacargil'in yönettiği ve İrem Deniz, Ayşe Selen, Dilşah Demir ile Ayşin Yeşim Çapanoğlu'nun başrollerinde oynadığı "Azap" izleyiciyle buluşacak.

Devamini Oku ›


Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi biz yapan ve yaşadığımız bunca badireye rağmen ayakta tutan gücü çok iyi anlamalı, çok iyi kavramalıyız. Kültür ve sanat alanı işte bu bakımdan çok önemlidir" dedi.

Devamini Oku ›


Altın Koza'nın ismi değişecek

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, "Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin adı, kentin daha iyi tanıtılması için 'Uluslararası Adana Film Festivali' olarak değiştirilecek" dedi.

Devamini Oku ›


New York'ta Guinness rekortmeni kurabiye köyü sergilendi

Amerikalı aşçı Jon Lovitchi'e üst üste üçüncü kez Guinness rekortmeni unvanı kazandıran Dünyanın En Büyük Zencefilli Kurabiye Köyü New York'ta sergilendi.

Devamini Oku ›


Erzurum'un tarihi eserleri gün yüzüne çıkartıldı

Yakutiye ilçesindeki Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalma tarihi yapıların etrafındaki kötü yapılaşmaya son verilmesi amacıyla 800 bina kamulaştırılarak yıkıldı.

Devamini Oku ›


'Mona Lisa'nın altından iki resim daha çıktı

Fransız bilim adamı, eşsiz gülümsemesiyle dünyanın en çok tanınan eserlerinden biri olan Mona Lisa'nın altında bir portreyle bir taslak resim buldu.

Devamini Oku ›


Şeb-i Arus törenleri başladı

Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın da katıldığı "Kandil uyandırma merasimi" ile başladı.

Devamini Oku ›