Kategori Ortadoğu

'Yemen'de insani durum daha da kötüleşti'

BM Yemen İnsani Yardım Koordinatörü McGoldrick," Ülkedeki insani durum daha da kötüleşti. Masum insanlar, kadınlar ve çocuklar zarar gördü." dedi.

Devamini Oku ›


Kurtulmuş: Meydanlardaki iradeyi hiçbir zaman böldürmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti"ne devam etmesini isteyerek, "Meydanlardaki iradeyi hiçbir zaman böldürmeyeceğiz." dedi.

Devamini Oku ›


Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' devam ediyor

Yurt genelinde vatandaşlar, FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın etti.

Devamini Oku ›


'Darbeyi planlamaları 2015 Aralık'ta bitmişti'

Balyoz Davası'ndan beraat eden emekli Kurmay Albay Önsel, "Darbeyi planlamaları, 2015 Aralık'ta bitmişti. Geçen sürede, gelişmelere göre ufak tefek tadilat yapmışlardır." dedi.

Devamini Oku ›


New York'ta 'Mursi hakkında idam kararı' protesto edildi

ABD'nin New York kentinde, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan ve hakkında idam kararı verilen ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yanlısı bir grup, Mısır'ın New York Başkonsolosluğu…

Devamini Oku ›


Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na 11 ay sonra ilk kez uçak indi

Yüksekova'da terör olayları nedeniyle uçak seferlerinin durdurulduğu Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 11 aylık aranın ardından yapılan deneme uçuşuyla yeniden açıldı.

Devamini Oku ›


Sürücülere tatil öncesi 'kör nokta' uyarısı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazan Bayramı dolayısıyla yola çıkacak sürücüleri, 130 kaza kara noktası konusunda dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Devamini Oku ›


Somali'de bombalı saldırı: 17 ölü

Somali'nin Aşağı Şebelle bölgesinde bir minibüsün geçişi sırasında yola yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 17 kişinin öldüğü, 3'ünün yaralandığı bildirildi.

Devamini Oku ›


Gazze'ye gidecek yardım malzemeleri yüklenmeye başlandı

Gazze'ye ulaştırılacak insani yardım malzemeleri, Mersin Uluslararası Limanı'na gelen gemiye yüklenmeye başlandı.

Devamini Oku ›