Kategori Dünya

Obama'yı ölümle tehdit eden kişi hapisle cezalandırıldı

ABD Başkanı Obama'yı hem sözlü olarak hem de sosyal medya üzerinden öldürmekle tehdit eden 55 yaşındaki kişi, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Devamini Oku ›


Trump Washington'da protesto edildi

ABD'de Müslümanların ülkeye alınmasına yasak getirilmesini isteyen Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Donald Trump, başkent Washington'da protesto edildi.

Devamini Oku ›


'Kıbrıs'ta barışa hiç bu kadar yaklaşılmadı'

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide, Kıbrıs sorununu nihai olarak çözmek için son yıllardaki en iyi koşulların oluştuğunu söyledi.

Devamini Oku ›


'Rusya ile mahkemede hesaplaşmaya hazırız'

Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk, Ukrayna'nın 3 milyar dolarlık borcuyla ilgili olarak, Rusya ile mahkemede hesaplaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Devamini Oku ›


Ege'de sığınmacı teknesi battı: 11 ölü, 13 kayıp

Ege Denizi'nde, sığınmacıları taşıyan ahşap bir teknenin batması sonucu 5'i çocuk 11 kişinin öldüğü bildirildi.

Devamini Oku ›


Toronto Suriyeli sığınmacılar için hazırlığını tamamladı

Kanada'nın alacağını açıkladığı 25 bin Suriyeli mültecinin yerleştirileceği en büyük kentlerden olan Toronto'nun, sığınmacılar için hazır olduğu bildirildi.

Devamini Oku ›


ABD'de Trump'a tepkiler büyüyor

Müslümanların ABD'ye alınmasına yasak getirilmesini isteyen başkan aday adayı Trump'a, kendi partisinden, Demokrat Parti'den ve Beyaz Saray'dan büyük tepki geldi.

Devamini Oku ›


'Türkmen bölgesini DAEŞ, PYD ve rejim güçlerinden temizleyeceğiz'

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren Türkmen Cephesi Türkmen Sultan Murad Tugayı Komutanı Şimali, "Bölge DAEŞ, PYD ve rejimden temizleninceye kadar çatışmaya devam edeceğiz" dedi.

Devamini Oku ›


'DAEŞ'in silahlarının çoğu ABD ve Rus yapımı'

Uluslararası Af Örgütü, DAEŞ'in kullandığı silahların birçoğunun ABD ve Rus yapımı olduğunu ve bunların Irak ordusunun stoklarının yağmalanmasıyla elde edildiğini belirtti.

Devamini Oku ›