Kategori Dünya

'Masum insanları öldürmek için planlanmış bir terör eylemiydi'

ABD Başkanı Obama, California eyaletinde 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının "masum insanları öldürmek için planlanmış terör eylemi" olduğunu ifade etti.

Devamini Oku ›


ABD Rusya'nın DAEŞ iddialarını reddetti

ABD, Rusya'nın Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi üzerine ortaya attığı "Türkiye ile DAEŞ petrol ticareti yapıyor" suçlamasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Devamini Oku ›


İngiltere Suriye'deki DAEŞ hedeflerini bombalamaya başladı

İngiltere Savunma Bakanlığı, Suriye'deki DAEŞ hedeflerinin bombalanmasına izin veren tezkerenin parlamentoda kabul edilmesinin ardından ilk hava saldırısının yapıldığını bildirdi.

Devamini Oku ›


ABD'de silahlı saldırı: 14 ölü

ABD'nin California eyaletindeki silahlı saldırıda 14 kişi yaşamını yitirdi, 18 kişi yaralandı. Olayın ardından kaçarken polisle çatışmaya giren saldırganlardan 2'si öldürüldü.

Devamini Oku ›


Öldürmek yetmedi evini de yıktılar

İsrail askerlerinin, Doğu Kudüs'te İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü gerekçesiyle vurularak öldürülen Filistinli İbrahim el-Akkari'nin evini patlayıcılarla yıktığı bildirildi.

Devamini Oku ›


Almanya'da nefret ve İslamofobi alarmda

Almanya'da yapılan bir araştırma PEGIDA hareketi ve AfD partisi gibi sağcı popülist oluşumların radikalleştiğini ortaya koydu.

Devamini Oku ›


'ABD ve Türkiye, Suriye sınırının kapatılmasını istişare edecek'

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "ABD ve Türkiye, Suriye-Türkiye sınırının kapatılması için hava ve kara güçlerinin nasıl işbirliği yapacağına dair istişarede bulunacak" dedi.

Devamini Oku ›


NATO'dan Karadağ'a üyelik daveti

NATO, Adriyatik ülkesi Karadağ'ı İttifak üyesi olmaya resmen davet etti.

Devamini Oku ›


Mısır'da 70 darbe karşıtı askeri mahkemeye sevk edildi

Mısır'da "kamu kuruluşlarına zarar verme" suçlamasıyla sivil mahkemede yargılanan 70 darbe karşıtının, askeri mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

Devamini Oku ›