Kategori Dünya

Psikolojik duvarlar yıkılıyor

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "On yıl öncesiyle karşılaştırıldığında büyük bir psikolojik devrim yaşanıyor. Psikolojik eşikler aşılıyor. Psikolojik duvarlar yıkılıyor" dedi.

Devamini Oku ›


Fezlekeler milletvekillerine okunmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakanlarla ilgili TBMM'ye gönderilen fezlekelerin milletvekillerine okunması ve açılması gerektiğini söyledi.

Devamini Oku ›


Roketsan Avrupa'da "CİRİT" atacak

Roketsan tarafından geliştirilen, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek hassasiyet ile sınıfının en uzun menzilli füzesi olan "CİRİT" Avrupa'da görücüye çıkacak

Devamini Oku ›


Kırım Tatarları'ndan BM'ye acil barış gücü çağrısı

Kırım Tatar Milli Meclisi, parlamentonun Rusya'ya katılma kararı alması sonrasında Kırım'da kan dökülmesinin önüne geçmek için BM'ye acil barış gücü çağrısı yaptı.

Devamini Oku ›


Putin'e Kırım için asker yetkisi

Rusya Parlamentosu'nun üst kanadı Federasyon Konseyi, Rus ordusunun Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti sınırlarında görev yapmasına onay verdi.

Devamini Oku ›


Yılda yüzde 15 ihracat artışı sağlandı

Ekonomi Bakanı Zeybekci, son 12 yılda 36 milyar dolardan 152 milyar dolara gelinen bir süreçte, yılda ortalama yüzde 15 civarında bir ihracat artışı sağlandığını söyledi.

Devamini Oku ›


Polisten kısa mesajla yardım istenebilecek

BTK Başkanı Acarer, "155 Polis İmdat Kısa Mesaj Hizmeti'nin 1 Şubat 2014'ten itibaren kullanıma açıldığını söyledi.

Devamini Oku ›


HSYK Kanun Teklifi kabul edildi

HSYK'nın yapısında değişiklik öngören Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'na kabul edildi.

Devamini Oku ›


Müslümanların korunması için elimizden geleni yapmalıyız

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, "Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Müslümanların korunması ve katliamların engellenmesi için elimizden geleni yapmalıyız" dedi.z

Devamini Oku ›