Kategori Dünya

Yermuk'ta 217 gün sonra sokaklarda oyun oynadılar

Şam'da Esed güçlerinin kuşatması altında bulunan Yermuk Mülteci Kampı'nda yaşam mücadelesi veren çocuklar 217 gün sonra sokaklara çıkarak birlikte oyun oynadı.

Devamini Oku ›


Polise taş atmak için para verildi

Gezi Parkı olaylarına ilişkin iddianamenin detayları ortaya çıktı. İddianamede bazı şüphelilerin eylemcilere polise taş atmaları için para verdikleri beyan edildi.

Devamini Oku ›


Tasarının Üçüncü Bölümü kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, "temel kanun" olarak görüşülen kamuoyunda "Torba Kanunu Tasarısı" olarak bilinen tasarının Üçüncü Bölümü kabul edildi.

Devamini Oku ›


Endonezya'da deprem

Endonezya Doğu Timor'da 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

Devamini Oku ›


ABD "varil bombası" saldırılarını kınadı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de Esed güçlerinin muhaliflerin denetimindeki bölgelere düzenlediği "varil bombası" saldırılarını kınadı.

Devamini Oku ›


28 Şubat davasında 65. duruşma başladı

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandıkları davanın 65. duruşması başladı.

Devamini Oku ›


İhvan yetkililerine bir dava daha

İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii ve 50 İhvan yetkilisi hakkında, Rabiatul Adeviye gösterilerinin dağıtılması sırasında "devlete karşı koymak amacıyla operasyon birimi oluşturma" suçlamasıyla dava açıldı.

Devamini Oku ›


Tutukluluk süresini 5 yıla indirme kararı aldık

Başbakan Erdoğan, "Tutukluluk süresi 7,5 yıla indirilmişti, dün bunu 5 yıla indirme kararı aldık" dedi.

Devamini Oku ›


Suriye'deki durum insanlık trajedisidir

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Suriye'deki gelişmeler artık herhangi bir siyasi sorunun çok ötesine geçmiştir. Bir insanlık trajedisidir" dedi.

Devamini Oku ›