Kategori Türkiye

Alternatif tıp "hekimlere" emanet

Sağlık Bakanlığı, geleneksel, tamamlayıcı ve alternatif tıp uygulamalarının kanıta dayalı yapılabilmesi için yeni düzenlemeye gidiyor.

Devamini Oku ›

AB ile alabalıkta antidamping "pazarlığı"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, "Biz Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda hesabı, kitabı yapıyoruz. O çıkarları koruyacak şekilde sonuç elde etmek için azami gayret sarf ediyoruz" dedi.

Devamini Oku ›

Spor alanlarında "dumansız hava sahası" genişletiliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, spor alanlarında tütün ve mamullerinin tüketilmesi yasağının genişletilmesi için çalışma başlatacaklarını söyledi.

Devamini Oku ›

IŞİD sınır kapısını ele geçirmeye çalışıyor

Kobani'deki (Ayn el Arap) sınır kapısını ele geçirmeye çalışan IŞİD, ilçenin iç ve batı bölgelerine yönelik saldırılarını artırdı.

Devamini Oku ›

1,7 milyar kilovatsaat enerji tasarrufumuz oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "(Yaz saati uygulaması) 7 aylık süre içerisinde toplam 1,7 milyar kilovatsaat enerji tasarrufumuz oldu" dedi.

Devamini Oku ›

Öcalan'ın talebi dışarıdan karşılanamaz

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Öcalan, kendisiyle görüşmeler yapılması halinde bütün bu görüşmeleri takip edecek, planlayacak, notunu alacak birkaç kişiye ihtiyacı olduğunu söylemiştir" dedi.

Devamini Oku ›

Medine ruhunu ebediyete kadar koruyacağız

Başbakan Davutoğlu, "Hicret nasıl bir ruh hali gerektiriyorsa, ne pahasına olursa olsun Medine ruhunu ebediyete kadar koruyacağız" dedi.

Devamini Oku ›

Peşmerge sayısı 150'ye indirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani'ye gönderilecek Peşmerge sayısının 200'den 150'ye indirildiğini belirterek, ÖSO'dan 1300 kişinin geçiş güzergahının da müzakere edildiğini söyledi.

Devamini Oku ›

Afrika'nın kerpiç sarayı: Djenne Ulu Cami

Batı Afrika ülkesi Mali'nin sembolü olan Djenne Ulu Cami, dünyanın en büyük kerpiç camisi olmasının yanında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor.

Devamini Oku ›