Kategori Gündem

Başbakan Yıldırım: Darbe girişimini başlatanlardan hesap sormamız lazım

Başbakan Yıldırım, "Bu darbe girişimini başlatanlardan hesap sormamız lazım en ağır şekilde. Hukukun, adaletin emrettiği her türlü hesabı sormamız lazım." dedi.

Devamini Oku ›


Esed rejiminin Halep'teki 'varil bombalı' saldırısında aynı aileden 7 kişi öldü

Suriye rejiminin Halep'te, muhaliflerin kontrolündeki bölgeye düzenlediği "varil bombalı" saldırıda aynı aileden 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Devamini Oku ›


Doğu ve Güneydoğu'da PKK terörüne tepkiler sürüyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin terör örgütü PKK'nın güvenlik güçleri ve sivilleri hedef alan saldırılarına tepkisi devam ediyor.

Devamini Oku ›


Rus savaş uçaklarının İran'a girmesi ne anlama geliyor

Bağımsızlık ve yabancı güçler konusunda son derece hassas olduğu bilinen İran'ın, sürpriz bir kararla kendi topraklarındaki bir askeri üssü Rus savaş uçaklarının kullanımına açması uluslararası arenada geniş…

Devamini Oku ›


Suriye rejiminden 136 kez 'kimyasal' ihlali

Suriye İnsan Hakları Ağı, Esed rejiminin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kimyasal silah kullanımını yasaklayan kararını üç yıl içinde 136 kez ihlal ettiğini açıkladı.

Devamini Oku ›


avukat Amsterdam:Gülen'i yönlendiren bir 'abi' olduğunu düşünüyorum

FETÖ'nün uluslararası yasa dışı faaliyetlerini hukuki olarak soruşturan Amsterdam&Partners hukuk firmasının yetkilisi Robert Amsterdam, FETÖ'nün elebaşı "Gülen'i yönlendiren bir 'abi' olduğunu…

Devamini Oku ›


Kazakistan'daki FETÖ okulları 1 ay içinde denetlenecek

Kazakistan'da Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfına (KATEV) bağlı okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.

Devamini Oku ›


Şehit Kantarcı'nın hayali yetimhanenin temeli bayramda atılacak

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Çengelköy'de şehit olan Halil Kantarcı'nın adına Sri Lanka'da inşa edilecek yetimhane için 15 gün önce başlatılan kampanya, Diyarbakır'dan bir hayırseverin 45…

Devamini Oku ›


HSYK Genel Kurulu olağanüstü toplandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu, yeni Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimi için HSYK Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında olağanüstü toplandı.

Devamini Oku ›