Kategori Gündem

Van'da binlerce kişi 'mukabele'de buluşuyor

Van'da aralarında çocukların da bulunduğu binlerce kişi, ramazanda camilerde asırlardır uygulanan mukabele geleneğini sürdürüyor.

Devamini Oku ›


Güvenlik güçlerinin 'sabırlı' mücadelesi sivil kayıpları önlüyor

Güvenlik uzmanları, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü bölgelerde güvenlik güçlerinin verdiği sabırlı mücadelenin sivil kayıplarını önlediğini belirtti.

Devamini Oku ›


Bahçeli: Ayrı bir idari birim olan Akyurt'ta kongre yapmak yasal değil

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Ankara'nın 32 kilometre dışında, ayrı bir yargı çevresi olan ve ayrı bir idari birim olan Akyurt ilçesinde kongre yapmaya teşebbüs etmek, yasal bir işlem değildir." dedi.

Devamini Oku ›


Türkmendağı'nda kaybedilen bölgeler geri alındı

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesindeki muhaliflerin, Kelez köyü çevresindeki iki noktada hakimiyet sağlayarak 3 gün önce kaybettikleri tüm bölgeleri tekrar ele geçirdiği bildirildi.

Devamini Oku ›


Başbakan Yıldırım: Güçlü ülke, güçlü orduyla mümkün

Başbakan Yıldırım, "Güçlü ülke, güçlü orduyla mümkün. Ülkemizin bulunduğu konum itibarıyla güçlü olmaktan başka hiçbir çaresi yok." dedi.

Devamini Oku ›


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uçak gemimizi inşallah yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz ve uçak gemimizi inşallah yapacağız." dedi.

Devamini Oku ›


MHP'de gözler 19 Haziran'da

Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da toplayacağı 6. Olağanüstü Kurultay'a 1186 delege davet edildi.http://www.elturknews.com/admin/modules/articles/images/layout-left.png

Devamini Oku ›


Dürümlü'nün yetimleri karne sevincini yarım yaşadı

PKK'lı teröristlerin Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında gerçekleştirdiği katliamda babalarını kaybeden ve yetim kalan çocuklar karnelerini alıp babalarının mezarına koştu.

Devamini Oku ›


Erdoğan: Kur'an eğitimi tüm engellemelere rağmen kesintisiz sürdürülmüştür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde Kur'an eğitimi, öğretimi kimi dönemlerde getirilen tüm yasaklara, gizli-açık tüm engellemelere rağmen milletimizin sahip çıkmasıyla kesintisiz sürdürülmüştür." dedi.

Devamini Oku ›