Kategori Kültür

Yanan evin altından tarih çıktı

Kütahya'nın Simav ilçesinde 2005 yılında yanan eski bir evin enkazının altında tespit edilen, milattan sonra 2 ila 3. yüzyıllara ait mozaiklerin gün yüzüne çıkarılması için kurtarma kazısı yapılıyor.

Devamini Oku ›


Ayasofya'da 85 yıl sonra sabah ezanı okundu

Ayasofya'da, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in katıldığı Kadir Gecesi programının ardından 85 yıl sonra sabah namazı ezanı okundu.

Devamini Oku ›


Bayram tatlısı ağzınızın tadını kaçırmasın

Ramazan Bayramı yaklaşırken, vatandaşlara ucuz ve kalitesiz tatlılara rağbet edilmemesi konusunda uyarıda bulunuldu.

Devamini Oku ›


Çamlıca Camisi Kadir Gecesi'ne hazır

Temeli 6 Ağustos 2013'te atılan ve kaba inşaatının tamamlanmasına sayılı günler kalan Çamlıca Camisi'nde Kadir Gecesi teravih namazı kılınacak.

Devamini Oku ›


Canik Başarı Üniversitesinin bağlı olduğu vakfa kayyum atandı

Samsun'da FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon kapsamında Canik Başarı Üniversitesinin bağlı olduğu Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfına mahkemece kayyum atandı.

Devamini Oku ›


YÖK'ten üniversite adaylarına burs müjdesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl, ziraat, orman ve su ürünleri ile ilgili programları tercih ederek ilk üç sırada giren öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verileceğini, aylık 600 lira olan bursun 12…

Devamini Oku ›


Kutsal emanetlere ramazan ilgisi

Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferinin ardından İstanbul'a getirilen kutsal emanetler, ramazan aylarında ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Devamini Oku ›


'Gök Sultan Abdülhamid Han' oyununun galası yapıldı

34. Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'in tahttan indirildiği 31 Mart Vakası sırasında yaşananları ele alan oyununun galası Fatih Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Devamini Oku ›


Esed rejimi Tedmur'u ele geçirdi

Suriye'de, Esed rejimi güçlerinin sabah saatlerinde Humus'un doğusundaki Tedmur ilçesinin merkezini terör örgütü DAEŞ'ten aldığı bildirildi.

Devamini Oku ›