Kategori Kültür

Yabancı gelinler Türk kültürünü öğreniyor

Kocaeli'de yaşayan 40 yabancı gelin, belediyenin açtığı kurslarda Türkçe öğrendikten sonra Türk mutfağı ve el sanatları eğitimi alıyor.

Devamini Oku ›


Karahisari Mushaf'ı Kıble Dağı'nın zirvesinde sergileniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güneysu Kıble Dağı Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camisi'ne hediye ettiği Ahmed Karahisari Mushaf-ı Şerifi'nin tıpkı basımı, Kıble Dağı Dua Tepesi'nde sergileniyor.

Devamini Oku ›


"732. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" başladı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 733'üncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek "Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri", 16 Türk büyüğünün büstlerinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen törenle…

Devamini Oku ›


20. Saraybosna Film Festivali başlıyor

20. Saraybosna Film Festivali, bu akşam Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu'nun ''Paramparça Aşklar ve Köpekler'' filminin gösterimi ile başlayacak

Devamini Oku ›


"En büyük kum heykel" için rekor denemesi

Antalya'da 8 yıldır sürdürülen Kum Heykel Festivali'nde, gelecek yıl yüksekliği en az 23,5 metre olması planlanan dünyanın en büyük kum heykeli yapılacak.

Devamini Oku ›


Kenan Işık'ın tedavisi Almanya'da sürecek

Tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın, tedavisi sürdürülmek üzere Amerikan Hastanesi'nden Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezine transfer edildiği bildirildi.

Devamini Oku ›


"Kış Uykusu" 237 bin seyirciyle buluştu

67. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kış Uykusu' filmi, ilk ayında 237 bin kişi tarafından izlendi.

Devamini Oku ›


"Kış Uykusu" filminin galası yapıldı

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan filmi "Kış Uykusu"nun galası yapıldı.

Devamini Oku ›


Türkan Şoray taburcu edildi

Cushing Sendromu teşhisi ile Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde böbrek üstü bezlerinden ameliyat olan sanatçı Türkan Şoray, taburcu edildi.

Devamini Oku ›