Kategori Politika

Torba tasarı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine ilişkin düzenlemeleri de içeren torba tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul…

Devamini Oku ›


Başbakanlıktan 'Dayanışma Kampanyası' genelgesi

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralananlara yönelik "Dayanışma Kampanyası" başlatılmasına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamini Oku ›


Bakan Yılmaz'dan öğretmen alımı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacak. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir."…

Devamini Oku ›


Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz. Nereye giderlerle gitsinler getireceğiz ve milletçe hesabını soracağız, nereye giderlerse gitsinler." dedi.

Devamini Oku ›


Kamuda 45 bin 484 çalışan görevden uzaklaştırıldı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında dün 954 kişi görevden uzaklaştırılırken, açığa alınan toplam kamu çalışanı sayısı 45 bin 484'e ulaştı.

Devamini Oku ›


Erdoğan: Olumlu adımlar gelecek için umut veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail ve Rusya ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Son haftalardaki karşılıklı olumlu adımlar, gelecek için umut veriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Devamini Oku ›


Erdoğan: Suriyeli kardeşlerimize vatandaşlık imkanı vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis'teki iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusuna değindi.

Devamini Oku ›


Lice'de teröristlere ait 19 sığınak imha edildi

Lice ilçesinde terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik başlatılan operasyonda, PKK'lı teröristlerin eğitim ve barınma amaçlı kullandıkları 19 sığınak ve mağara imha edildi.

Devamini Oku ›


İran'da 'astronomik maaş' tartışmaları

İran'da üst düzey devlet yetkililerine "astronomik" düzeyde maaş ödendiğinin ortaya çıkması ülkede büyük tartışmalara yol açarken uzmanlara göre hedefte Cumhurbaşkanı Ruhani var.

Devamini Oku ›