Kategori Politika

AB Komisyonu Başkanı Juncker'den Davutoğlu'na mektup

AB Komisyonu Başkanı Juncker'in, Davutoğlu'na mektup göndererek, Türkiye'nin üyelik süreci kapsamında beş müzakere başlığının açılması için çalışma başlatılacağı taahhüdünde bulunduğu belirtildi.

Devamini Oku ›


AB ile geri kabul anlaşması Suriyelileri kapsamıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "AB ile yaptığımız geri kabul anlaşması Suriyelileri kapsamıyor, can güvenliği nedeniyle ülkelerini terk eden insanları da kapsamıyor" dedi.

Devamini Oku ›


Venezuela'da parlamento seçimini ana muhalefet kazandı

Venezuela'da dün yapılan parlamento seçimlerinin galibi, ana muhalefetteki Demokratik Birlik Masası (MUD) koalisyonu oldu.

Devamini Oku ›


İzmir merkezli operasyonda gözaltına alınan 13 kişi adliyede

İzmir merkezli 16 ilde "Paralel Devlet Yapılanması''na yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 13 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Devamini Oku ›


'Biz bu yasayı çıkaracağız'

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, İç Güvenlik Paketi'ne dair, "Biz bu yasayı çıkaracağız. Önümüzdeki hafta sonuna itiraz edilen kısımlar, sonraki hafta da tamamı bitmiş olur" dedi.

Devamini Oku ›


Türkiye ne zaman ayağa kalksa aşağı çekmeye çalışıyorlar

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Türkiye ne zaman ayağa kalksa, koşmaya başlasa, birileri paçasından tutup aşağı çekmeye çalışıyor" dedi.

Devamini Oku ›


"Kongreden güçlü bir şekilde çıkacağız"

AK Parti Genel Sekreteri İpek, "Bu kongre AK Parti'nin bugüne kadar yaptıklarını yeniden taçlandıracağı,güçlenerek yoluna devam ettiği bir kongre olacak" dedi.

Devamini Oku ›


Filistin hükümeti Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne gitmeli

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Bugün Filistin hükümeti Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne gidebilir ve gitmelidir" dedi.

Devamini Oku ›


Dışişleri Bakanı Davutoğlu Suudi Arabistan'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı 41. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'na iştirak etmek üzere bugün Suudi Arabistan'a gidecek.

Devamini Oku ›