Kategori Sağlık

New York'ta 49 hamilede Zika virüsü tespit edildi

New York'ta nisan ayından bu yana test edilen 3 bin 400 hamileden 49'unda Zika virüsüne rastlandığı kaydedildi.

Devamini Oku ›


'FETÖ'cü doktorlar yaralılara müdahale etmedi'

FETÖ'nün darbe girişimine karşı koyarken yaralanan Demir, tedavi için gittiği T.Özal Hastanesinde kendisine, "Askere karşı çıkılır mı? Teçhizatımız yok." denilerek müdahale edilmediğini söyledi.

Devamini Oku ›


Bayramda hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, hava sıcaklıklarının bayram tatili süresince ülke genelinde mevsim normallerinde seyredeceğini açıkladı.

Devamini Oku ›


AYM'den muayene kararı

Anayasa Mahkemesi, özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede de çalışan üniversite öğretim üyesi doktorlara üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağına ilişkin kanun hükmünü iptal etti.

Devamini Oku ›


Anne adaylarına "gizli tuz" uyarısı

Türk Ebeler Derneği Genel Başkanı Karahan, "Gebelerin, farkında olmadan gıdalarla aldığı gizli tuza dikkat etmesi, belirtilmiş ve daha az tuzlu olan gıdaları tercih etmeleri gerekiyor." dedi.

Devamini Oku ›


Türk bilim adamlarından bağırsak kanserine umut ışığı

ABD'de iki Türk bilim adamının araştırması, yağlı beslenmenin kök hücreyi etkileyerek bağırsak kanseri riskini artırdığını ortaya çıkardı.

Devamini Oku ›


Gebelik zehirlenmesine detaylı ultrason ile erken teşhis

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kıyak, "Erken teşhis, gebelik zehirlenmelerine karşı erken önlem alınması ve tedavi sürecinin olumlu sonuçlanması açısından önem taşıyor" dedi.

Devamini Oku ›


'1 adet kivi 1 kilogram portakala denk'

Türkiye'de Karadeniz Bölgesi'nde üretimi oldukça yaygınlaşan kivinin, vitamin ve mineral yönden oldukça zengin olduğu belirtildi.

Devamini Oku ›


Türkiye'deki kanserlerin genetik yapısı belirlenecek

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "İstanbul ve Ankara'da genetik kanser tanı merkezleri kurarak Türkiye'deki kanserlerin genetik yapılarının ortaya konmasını hedefliyoruz" dedi.

Devamini Oku ›