Kategori Sağlık

'Sosyal medyayı bilinçsiz kullanım depresyona yol açabilir'

Uzmanlara göre sosyal medyada takipçi sayısını artırma, fenomen olma ve beğenilme isteği, kişilerde benlik karmaşası, kişilik bozuklukları ve depresyona neden olabiliyor.

Devamini Oku ›


Kalbi delik Suriyeli Esma artık mutlu

Suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan ve Eskişehir'de gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuşan 5 yaşındaki Esma Yasin, arkadaşlarıyla koşup oynayabiliyor.

Devamini Oku ›


Testis kanseri gençleri vuruyor

Üroonkoloji Derneği Genel Sekreteri Aslan, testis kanserinde 15-35 yaş aralığının risk taşıdığını belirterek, "Hastaneye başvuran 15-35 yaş grubundaki 9 gencin biri testis kanseri tanısı alıyor" dedi.

Devamini Oku ›


'Meyveleri kurutmak yerine dondurun'

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koçoğlu, 'Tüketiciler, vitamin açısından kurutma yerine derin dondurucuda saklama yöntemini tercih edebilir' dedi.

Devamini Oku ›


Hem stres nedeni hem nedeni stres

Adnan Menderes Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neslihan Şendur, strese neden olan saç dökülmesine yine stresin yol açabildiğini söyledi.

Devamini Oku ›


İlaçlara üçgenli takip

Sağlık Bakanlığı, ruhsatlandırıldıktan sonra hasta üzerindeki etkilerini izleme gereği duyduğu ilaçlar için "üçgenli" takip sistemi oluşturdu.

Devamini Oku ›


Torba yasada ''tüp bebek'' düzenlemesi

SGK Başkanı İlhan, "Tüp bebek tedavisinde SGK, 2 denemeye kadar ilaç ve tedavi bedellerini ödüyordu, yeni düzenleme ile tedavide 3 denemeye kadar masraflar kurum tarafından ödenecek" dedi.

Devamini Oku ›


Kalp yetersizliği yaşı 62'ye düştü

Avrupa ve ABD'de 70 olan kalp yetersizliği yaş ortalamasının Türkiye'de 62'ye düştüğü, bunun obezite, hipertansiyon ve sigara kullanım oranlarının yüksekliğinden kaynaklandığı bildirildi.

Devamini Oku ›


SİZ'i keşfedin, gerisi gelsin!

Hayal ettiklerinize ulaşmak, mevcut sıkıntılarınızdan kurtulmak, bolluğu hayatınıza çekmek, daha genç hissetmek, neşeli ve coşkulu olmak istemez misiniz? Access Consciousness®- Bilinçlilik sisteminin uygulayıcısı,…

Devamini Oku ›