Kategori Teknoloji

Kuraklığı ağaç halkalarında araştırdılar

ABD Arizona Üniversitesi'nin ana yürütücülüğünde, dünyanın farklı ülkelerindeki bilim insanları, ağaç halkalarından yola çıkarak bin yıl öncesine ilişkin veriler elde edip kuraklığı araştırdı.

Devamini Oku ›

Google'dan Safiye Ayla için doodle

Google, Türkiye ana sayfasında Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden Safiye Ayla Targan'ın 107. doğum gününe özel logo tasarladı.

Devamini Oku ›

Facebook ve Twitter'ın yerli rakibine bakanlıktan davet

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Facebook ve Twitter'a rakip olmak amacıyla "Freelyshout.com" sitesini kuran Kocaeli'deki iki gence, projelerini sunmaları için davet gönderdi.

Devamini Oku ›

Türkiye'nin ilk 4 tekerlekli elektrikli otomobili: "DEMOBİL"

Dokuz Eylül Üniversitesi Güneş Arabaları Ekibince (Solaris) tasarlanıp üretimi gerçekleştirilen, Türkiye'nin ilk 4 tekerlekli 2 kişilik elektrikli aracı olduğu bildirilen DEMOBİL, törenle tanıtıldı.

Devamini Oku ›

TÜRKSAT 4A uydusundan ilk sinyal alındı

Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatılan TÜRKSAT 4A uydusundan ilk sinyalin, Türkiye saatiyle 8.30'da Avustralya'nın Gnangara yer istasyonundan alındığı bildirildi.

Devamini Oku ›

Örümcek ağının "şifresi" çözüldü

Bilim insanlarının çalışmaları sonucunda, elektrostatik özelliği sayesinde örümcek ağında dünyanın elektromanyetik alanının değiştiği ve bu nedenle ağı fark edemeyen uçan böceklerin ağa yakalandıkları tespit edildi.

Devamini Oku ›

Twitter 'er meydanı' değildir

Son dönemlerde siyasi tartışmaların Twitter üzerinden devam etmesi ve gelen hakaretlerden şikayetçi olunması, Twitter'ı ne kadar doğru kullandığımız sorusunu gündeme getirdi.

Devamini Oku ›

Güneş fırtınası Dünya'yı etkileyecek

Güneş'te önceki gün meydana gelen büyük patlamanın ardından oluşan güneş fırtınası Dünya'yı etkileyecek.

Devamini Oku ›

NASA'dan şaşırtan fotoğraf

NASA'nın uzayın derinliklerinde elde ettiği bir görüntü görenleri hayrete düşürdü.

Devamini Oku ›