Kategori Teknoloji

Apple- Samsung davasında 1 milyar $'lık tazminat

ABD'de teknoloji devleri Apple ile Samsung arasında bir yıldır süren fikri mülkiyet davasında karar Apple lehine sonuçlandı. Jüri heyeti Samsung'u Apple'in tasarımlarını çalmakla suçladı.

Devamini Oku ›

Samsung'a rekor ceza

Apple ile Samsung'un patent davalarında önemli bir gelişme yaşandı. ABD'nin Kaliforniya şehrinde Apple tarafından açılan dava haklı bulundu ve Samsung 1 milyar doları Apple'a ödemeye mahkum edildi.

Devamini Oku ›

Apple hacklenmekten korkuyor

Dünyanın en değerli firması seçilen Apple, geçtiğimiz dönemde yaşanan hack olaylarından oldukça ürkmüş gibi. Zira firma kullanıcılarından bir dizi önlemler almasını talep etmeye başladı.

Devamini Oku ›

Skype'a fotoğraf paylaşım özelliği geldi

Görüntülü konuşma servisi Sykpe, mobil işletim sistemi iOS için geliştirilen yazılımını güncelledi. Buna göre dosya paylaşım gibi birkaç önemli yeniliğe kavuşan uygulamanın detayları burada.

Devamini Oku ›

Yüzyılın icadı: Yıkanabilir klavye

Logitech'in yeni ürünü olan yıkanabilir klavye K310 tanıtıldı. K310, su ile temas halinde arızalanmıyor.

Devamini Oku ›

Matrix gerçek oluyor

Akıllı telefonlar hayatımızı ele geçirdiği gerçeğini yeni kabullenmişken şimdi de yeni bir yazılım sayesinde ilerleyen zamanlarda nerelerde olacağımızı tahmin edebilecek. Bu durum akıllara Matrix filmini getirdi. Film de bilgisayarların gerçek dünyayı ele geçireceği anlatılıyordu.

Devamini Oku ›

Android için virüs sayısı giderek artıyor

En çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden olan Android için geliştirilen virüslerin sayısı son dönemde oldukça önemli bir artış gösterdi. Peki zararlı yazılımların oranları ne durumda dersiniz?

Devamini Oku ›

İnstagram'ın en kötü özelliği

Instagram'ın güncellenmesiyle beraber gelen bu özellik, kullanıcıların canını fena halde sıktı.

Devamini Oku ›

Süre bitti çöküş hızlandı

Facebook hisselerinde satış yasağının sona ermesi ile birlikte hisselere büyük bir satış geldi. Yüzde 7 değer kaybeden Facebook hisseleri ilk kez 20 doların altına geriledi.

Devamini Oku ›