Çocuklar '15 Temmuz gazileri'ne 'kağıttan madalya' taktı

Mon 25, July 2016 Kategori Ekonomi
Devlet koruması altında büyüyen bir grup çocuk, devlet koruması altındaki yetiştirme yurtlarından ayrılan çocuklara yönelik çalışmalar yapan Eytam Derneği Başkanı Ahmet Barbaros ile FETÖ'nün darbe girişiminde yaralananları, tedavi gördükleri Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ziyaret etti.

Çocuklar, ziyarette, darbe girişimi sırasında yaralanan hastalara geçmiş olsun dileklerini iletip, büyüklerinin ellerini öptükten sonra hastane bahçesinde hazırladıkları "kağıttan madalyaları" yaralıların göğüslerine taktı. Çocukların yaralı vatandaşlara madalyalarını taktığı anlarda duygu dolu diyaloglar yaşandı.

"Bilin ki sizin de bir anneniz var artık"
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında çocuğu ile yaralanan Türkan Güder, "Kurban olurum ben size. Siz de benim bir evladımsınız. Dua edin oğlum da ayağa kalksın, aranıza karışsın. Bilin ki sizin de bir anneniz var artık. Her zaman duam sizinle." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde tank mermisi ile ağır yaralanan 28 yaşındaki Ahmet Gümüş de "O gece karnımın sol tarafına tank mermisi geldi. Parçaları var şu an vücudumda. Yaptığımla gurur duyuyorum, yine olsa yine yaparım. Bizlerin birlik beraberlik içerisinde olması lazım." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu çocuklar ülkeyi hainlere bırakmayacak"
Dernek Başkanı Barbaros da yetiştirme yurdunda büyüdüklerini belirterek, "Sizlerin vergisi ile binlerce çocuk yetişti. Bu çocuklar bu ülkeyi bu hainlere bırakmayacak." ifadelerini kullandı.

Darbe girişimini nefretle kınadığını kaydeden Barbaros, bir daha benzer bir olay yaşanmaması temennisinde bulundu.
AA
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 561
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0