Yanan Fethullah Gülen'e dokunuyor

Fri 11, May 2012 Kategori Gündem
Ilıcak, "Cemaate dokunan yanıyor' ifadeleri doğru değil. Şunu gördüm. Yanan, arkasında bir güç oluşturmak adına cemaate dokunuyor, Fethullah Gülen’e dokunuyor.” dedi.

Nazlı Ilıcak, NT Mağazaları Kayseri Şubesi tarafından İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşi programında gençlerle buluştu. Bini aşkın gencin ilgi gösterdiği söyleşide, Nazlı Ilıcak’ın kaleme aldığı "Her taşın altında ‘The Cemaat’ mi var?” adlı kitabının tanıtım sinevizyonu yapıldı. NT Kurumsal İletişim Müdürü Arif Özel'in sunumunun ardından kürsüye gelen Gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, Türkiye gündemindeki konular ve yazdığı kitapla ilgili bilgiler verdi.

"Ben her taşın altında cemaat çıkmasına karşı olduğum için bu kitabı kaleme aldım” diyen Nazlı Ilıcak, Balyoz ve Ergenekon davaları ile ilgili şu yorumları yaptı: "Mesela bir sürü delil yakalanıyor. Balyoz, Ergenekon veya Oda TV davalarında bir sürü delil çıkıyor. Bilgisayarlarında bilgiler çıkıyor. Ne diyorlar. 'Buraya cemaatçi polisler koydu' deniyor. Yargılama sürecinde cemaatçi yargıçlar söylemleri ortaya atılıyor. Bir devletin içinde yapılanma iddiaları var. Ben Balyoz ve Ergenekon davalarının ciddi olduğunu ve sonuçlanmasını gerektiğini düşünüyorum. Yarım kalmamalı. Kim suçlu kim suçsuz bunlar belirlenerek cezalar verilince o zaman askeri vesayet kökünden kesilmiş olur. Kökü kurutulur. Aksi taktirde her budamadan sonra fışkırır. Böyle budanmış olarak kaldığı zaman iler ki yıllarda, bugünkü yaşananların verdiği öfkeyle ağır gelişmelere muhatap olabiliriz.”

Fenerbahçe ve şike olayında cemaat söylemlerinin karıştırıldığı yönündeki bir soruya da cevap veren Nazlı Ilıcak, "Fenerbahçe ve şike meselesine gelince, maç beni aşıyor. Onun için maç konusunu doğru bulmuyorum. Bir olay nedeniyle hayretler içinde kaldığımı söylüyorum. Orayı da Fethullah Gülen ele geçirmek istiyor. Artık insaf diyelim. Bu kadar güç atfediliyor. Bu çok önemlidir. Aziz Yıldırım başkan söylüyor. Dokunan yanıyor. Dokunan yanıyor değil. Her yanan kendini kurtarmak için bir ekibi arkasına sağlamak adına savunan, safhaları sıklaştırma adına cemaate karşı düşmanlık üretiyor. Kendini güçlü pozisyonda kılıyor. Yanan cemaate dokunuyor. Fethullah Gülen’e dokunuyor. Özellikle bu kitapta bu sonuca vardım.” dedi.

Programın sonunda Melikşah Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Nazlı Ilıcak’a çiçek verdi. Ilıcak, daha sonra okurlarına yeni kitabını imzaladı. CİHAN

Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 529
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0